Zpět

2019: Harry Potter

V termínu 10.-24.8.2018 jsme uspořádali již 27. letní dětský tábor, ten se již po čtvrté za sebou konal v Čeložnici u Kyjova.

Tématem celotáborové hry byl kouzelnický svět Harry Pottera. Trávili jsme tedy spoustu času v Bradavické škole čar a kouzel, kde jsme se učili zaklínadla, lektvary, o kouzelných tvorech a tábornické dovednosti. V druhém týdnu jsme čímdál tím více začínali bojovat se smrtijedy a nakonec poslední dva dny jsme hledali viteály. Nechyběly táborové evergreeny jako křest, raut, táboráky, diskotéky, vlajkovka, langoše či řízky a podobné. Na následující řádcích si shrneme tábor, tak jak jsme jej popisovali během něj na facebooku a webu.

Den 1 - Dnešní den začal dopoledním srazem v Židenících, odkud jsme se odebrali na nástupiště 9 a ¾ a vydali se směr Bradavice. Na vlakové zastávce nás přivítal Hagrid a vydali jsme se na pěší cestu z Bohuslavic do Čeložnice. V táboře bylo na programu zabydlení, prohlídka tábořiště a seznamovací hry. A v šest už jsme se sešli ve velké síni k rozzařovacímu rituálu a hostině, poté nás čekalo vysvětlení herního systému a první nástup v zeleném. Nyní už sedíme u táboráku a užíváme si pohody před první nocí.

Den 2 - Druhý den začal tradičně rozcvičkou, která se dnes nesla v rytmu muziky a lehčího "aerobiku". Poté jsme posnídali čokokuličky a vydali jsme se na nákupy na příčnou ulici, tam jsme pořídili kouzelnické hůlky, zvířátka, plášť (táborové tričko) a další. Po kuřeti na paprice nás čekal první odpolední program v podobě výuky. V té jsme dneska se dnes všichni učili základy čar a kouzel a jako druhý předmět jsme si mohli vybrat mezi obranou proti černé magii a lítáním na koštěti. V druhém odpoledním programu jsme běhali přes trolí údolí a sbírali razítka. Ve večerním programu probíhají závěrečné zkoušky z dnešních předmětů a dáme si repete táboráku, který včera po chvíli přerušil déšť.

Den 3 - Dnešní den začal všesportovní rozcvičkou ve znamení míčových sportů, abychom byli nachystaní na dopolední famfrpál. Dopoledne nás tedy čekal trénink famfrpálu a poté první kolo zápasů. Odpoledne se celé neslo v duchu cesty ke kameni mudrců. Večer jsme oslavovali ležákpong.

Den 4 - Den čtvrtý začal ranní kontrolou stanů a věcí, protože jsme v noci přečkali bouřku. Nutno dodat, že se všichni probudili v suchém, takže celty fungují, jak mají. V dopoledním programu jsme nestihli vlak na odjezd do druhého ročníku v Bradavicích, takže jsme se museli vydat na cestu Ronovým létajícím autem, to jsme museli nejprve vyrobit (rám, jedno kolo). a poté jsme s ním museli proletět překážkovou dráhou, to se všem povedlo, a tak jsme mohli odpoledne zahájit druhý ročník v Bradavicích. V prvním odpoledním programu probíhala výuka a druhý odpolední program se nesl v duchu získávání informací o tajemné komnatě. Večer probíhala infiltrace zmijozelské koleje, kdy jsme dostali od Hermiony mnoholičný lektvar, a poté jsme museli projít přes zmijozelskou kolej až k Draco Malfoyovi. Nyní již pomalu uleháváme a těšíme se na další den.

Den 5 - O tom, že dnešní den začal rozcvičkou už se asi ani nemá smysl zmiňovat, ale stejně to uděláme, tentokrát se nesla v duchu aktivního úklidu tábora. V dopoledním programu jsme se vydali po stopách Ufňukané Uršuly, to zahrnovalo stanovišťovou hru, při které jsme si vyzkoušeli Střelbu z luku, letání na koštěti (v podobě slalomu), stanoviště o recyklaci, lehké šifrování a také trochu fyzické aktivity v podobě workoutu. Odpoledne jsme se vydali do tajemné komnaty, abychom na konci zabili baziliška. A v druhém odpolední programu jsme sbírali ponožky pro Dobyho. Ve večerním programu probíhal PubQuiz.

Den 6 - Dnes jsme vyrazili na výlet, bohužel nám počasí posledních dnů nepřálo, a tak jsme nemohli vyrazit za koupáním, takže nakonec vyhrála rozhledna u vesnice Hýsly. No a protože i vedoucí občas dělají chyby, tak jsme na místě zjistili, že rozhlednu odstranil pán zla, a tak jsme se vydali na cestu zpět přes Moravany, kde byl rozchod, a poté hra, při které měli děti za úkol vytvořit turistického průvodce vesnice. Poté jsme se vydali na cestu zpět a v táboře nás čekala večerní rekaxace v podobě letního kina a filmu Harry Potter a Tajemná komnata.

Den 7 - Dnešní den začal jako vždy rozcvičkou, tentokrát v podobě lehkého protažení a aktivace, poté následovala snídaně ve formě obložených chlebů. Dopoledne jsme se od Brumbála dozvěděli, že už mu přeci jen dochází síla a je na čase vybudovat školu pro nové generace, to dostali za úkol Harry, Ron a Hermiona a my jsme jim pomáhali. Museli jsme vymyslet název školy, její logo, názvy kolejí a koncepci školy, postavit budovu a najmout profesorský sbor. Odpoledne jsme pomáhali Harrymu vydělat na kulový blesk, a poté jsme hráli famfrpál. Večer nás čekal Bradavický bál.

Den 8 - Dnešní den začal tak trochu včerejším večerním přepadem od smrtijedů, kteří nás v noci přepadli a vyslali znamení zla, to nás donutilo přemýšlet nad tím, co se děje a dospěli jsme k názoru, že se smrtijedi opět začínají formovat a je potřeba zakročit. A tak jsme se je rozhodli infiltrovat, to probíhalo tak, že jsme dopoledne vařili mnoholičný lektvar (hrachovou polévku) a odpoledne jsme museli postupně přenést zprávu (souřadnice GPS) formou tiché pošty, poté najít další zprávu na území bráněném smrtijedy a následně ji vyluštit. Večer jsme měli táborák, u kterého jsme opékali špekáčky a nakonec nás čekala stezka odvahy, kterou všichni táborníci přežili ve zdraví a už spinkají ve svých spacáčcích.

Den 9 - Na rozcvičku jsme si dnes zahráli buldoky, které jsme doplnili lehkým protažením. V dopoledním programu probíhala výuka a poznávali jsme kouzelné tvory, a to konkrétně Karkulínku, Bubáka, Hypogrifa a Ďasovce. Přes celý odpolední program probíhal ohnivý pohár, ve kterém jsme soutěžili v jedenácti disciplínách. Jeho výsledky můžete najít v sólo příspěvku na facebooku. Večer jsme pak strávili ve znamení deskových her a těsně před spaním jsme si promítli fotky z prvního týdne. Nyní již ležíme ve spacáčcích a čerpáme síly na začátek dalšího týdne.

Den 10 - Dnešní den začal scénkou, kdy Brumbál oznamoval Harrymu, že mu uhnívá ruka a pomalu umírá. V návaznosti na to celé dopoledne fungovali táborníci jako Brumbál, tedy s jednou rukou (druhou měli v pěst a ovázanou šátkem). Dopoledne se i s tímto handicepem vydali hledat Brumbála. K tomu se nakonec přes spoustu nástrah probili a našli jej v jeskyni, kde ležel u jezírka s viteálem, tam jim řekl, že potřebuje Harryho, aby mu pomohl. V první odpoledním programu nás čekala výuka lukostřelby, pokročilé obrany proti černé magii, a také posilování. V druhém odpoledním programu se hráli poslední zápasy famfrpálu a na úplný závěr se uskutečnil exhibiční zápas famfrpálu vedoucí proti výběru dětí. Po večeři nás čekalo "psycho", tedy společný večer oddílových vedoucích s jejich letkou vedený formou debaty o aktuálním průběhu tábora a podobně. S radostí můžeme konstatovat, že reakce byly vesměs pozitivní.

Den 11 - Dnešní den začal obsazením Bradavic, tedy rozcvičkou ve formě náročného výběhu a fyzického posilování. Dopolední program se nesl v duchu pašování zásob do Bradavic. Odpolední program jsme celý věnovali příběhům o relikviích smrti, který jsem spojili i s návštěvou Bohuslavického biotopu. Večerní program naplnila scénka s Voldemortem, který kradl bezovou hůlku z Brumbálova hrobu.

Den 12 - Dnešní den začal opět tradiční rozcvičkou tentokrát v duchu baletu nebo posilování (podle osobních preferencí). V dopoledním programu se poté hrála vlajkovka motivovaná jako bitva se smrtijedy. V první odpolední programu probíhalo plížení se do Bradavic a v druhém odpoledním programu velká bitva se smrtijedy a dobývání území. Večer jsme hráli Ubongo a poté nás čekal dům hrůzy. V noci pak nejstarší vyšli na pokladovku.

Den 13 - Dnešní den začal již okolo půlnoci pro tři nejstarší členy letky, ty čekal výsadek cca 5 km od tábora. Od tam se v doprovodu vedoucího dostali kousek od tábora na předem určené místo, kde je čekalo venkovní přespání. Dopolední program tak probíhal pouze pro mladší část letky, ta začala ničit viteály (nejdříve je museli najít pomocí šifry) a poté zničit podle úkolu, který byl u něj. To stejné je čekalo odpoledne v kombinaci se staršími členy letky. Večer nás čekala diskotéka, tentokrát elektronická a ještě po ní závěrečná scénka.

Den 14 + 15 - tak a za rok zas! Příspěvek za pátek a sobotu píšeme z důvodu velké únavy a náročnosti posledních dvou dnů, které se nesli ve znamení balení, až dnes, ale snad nám odpustíte. V pátek nás čekal poměrně tradiční program, tedy dopoledne posunutý budíček a rozcvička ve spacácích a po nich křest nových táborníků. Po obědě jsme si povídali o letošním programu, aby vedoucí dostali tolik potřebný feedback. A poté jsme pokračovali tradičním jarmarkem a dražbou. Večer nás čekala populární "žranice", slavnostní nástup s vyhlášením táborníka roku a táborák s neomezenou večerkou. No a v sobotu už jsme jen vstali, nasnídali se, dobalili a vyrazili směr maminčino objetí a splachovací záchod. Na závěr nezbývá než říct něco končí a něco jinýho zas začne. Ale co musíme ještě dodat je obrovské poděkování Vám rodičům, že nám každoročně svěřujete svoje ratolesti, se kterými jsme si i letos společně užili čtrnáct dní plných zážitků. Pokud jste byli spokojeni šiřte prosím zvěsti o našem táboře dál, protože čím víc dětí, tím lepší tábor a táborníků není nikdy dost. No a ještě bychom chtěli poděkovat všem táborníkům, protože bez nich by tábor neměl smysl a letos předváděli v průběhu celého tábora skvělé chování a výkony nejen v etapových hrách. Takže díky ještě jednou všem a vidíme se zase za rok. "Letošnímu táboru 10x nazdar!".

Táborník roku
Táborník roku 2019
Šimon Staněk
Lukáš Chromý
Táborník

Designed by DEMITO, programmed by Marek Zak 2016